Serwis dublinowski.com uruchomiliśmy jako innowacyjne rozwiązanie, by pamiętać o wszystkich Państwa bliskich, którzy odeszli z tego świata. Naszym zamysłem jest to, aby serwis ten łączył wszystkich ludzi, którzy chcą pielęgnować wspomnienia i łączyć się w modlitwie oraz zadumie.

"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych"

Cmentarz pełen krzyży i nagrobków, tablice informacyjne pełne nekrologów... Za każdą tabliczką, każdym pomnikiem i każdą "klepsydrą" jest przede wszystkim człowiek. Ktoś wyjątkowy, bo każdy z nas jest na swój sposób wspaniały, za każdym z nas stoi jakaś historia, każdy z nas zostawia po sobie jakiś ślad i każdy z nas po śmierci pozostawia też po sobie smutek i żal w sercach bliskich. Jak pisał Gabriel Garcia Marquez: "Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem" - dlatego pragniemy pomóc Państwu w pielęgnacji wspomnień o tych, którzy odeszli na wieczny spoczynek, o ludziach wyjątkowych i wspaniałych... o naszych bliskich!

W serwisie dublinowski.com pragniemy wszystkim, którzy stracili kogoś bliskiego oraz życzliwym im osobom, pomóc pielęgnować pamięć o tych, którzy odeszli na wieczny spoczynek. Często po zakończonych uroczystościach pogrzebowych składamy wyrazy współczucia, dodajemy wsparcia i deklarujemy pomoc, ale nie ma nic bardziej wspierającego i pomagającego jak pamięć o tych, którzy odeszli. Pamięć o zmarłych, nasza obecność i modlitwa – to jedyna, a zarazem największa wartość, jaką po śmierci możemy dać zmarłym oraz ich bliskim. Co wyróżnia zatem ten wyjątkowy serwis internetowy, który oddajemy do Państwa dyspozycji?

KSIĘGA PAMIĘCI

W jednym ze swoich wierszy Wisława Szymborska pisała: „Umarłych wieczność dotąd trwa, dopóki pamięcią się im płaci”, dlatego w tym miejscu, tworząc internetową księgę pamięci, chcemy pamiętać o wszystkich, którzy odeszli z tego świata. Każdy z nas jest wyjątkowy i wyjątkowość tę pielęgnujmy, pamiętając o tych, których już z nami nie ma. W obliczu śmierci naszych bliskich, możemy w najpiękniejszy sposób odpłacić się im pamięcią o nich.

W ramach naszego serwisu oddajemy Państwu "Księgę pamięci", zawierającą tzw. strony pamięci. Każda jedna strona dedykowana jest konkretnej osobie z imienia i nazwiska. Księgę pamięci można znaleźć klikając w górnym panelu strony (menu) w zakładce "SERWIS" - "KSIĘGA PAMIĘCI - WYSZUKIWARKA". Więcej o księdze pamięci, jej możliwościach i zasadach jej działania można przeczytać w menu "SERWIS" - "O SERWISIE"

KSIĘGA KONDOLENCYJNA

Na stronie dublinowski.com uruchomiliśmy księgę kondolencyjną, poprzez którą mogą Państwo złożyć wyrazy współczucia najbliższym członkom rodziny osoby, która odeszła na wieczny spoczynek. Nie jest to zwykły format kolejnego, internetowego wpisywania kondolencji. Nasza internetowa księga kondolencyjna i jej wpisy nabierają taktowności i zasad dobrych obyczajów, bowiem zostają wydrukowane na specjalnie przygotowanym papierze i po zakończonych uroczystościach - w Państwa imieniu - na ręce rodziny osoby, która odeszła, przekazujemy wszystkie wpisane kondolencje.

Na stronie głównej jak i w menu "SERWIS" w górnym panelu strony, znajduje się część zatytułowana "ODESZLI NA WIECZNY SPOCZYNEK...", gdzie znajdują się informacje o osobach, których uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższych dniach. Klikając w tabliczki/fotografie, mogą zapoznać się Państwo ze szczegółami uroczystości pogrzebowych (daty, czas, miejsca) oraz złożyć w tym samym miejscu kondolencje, wypełniając specjalnie przygotowany formularz. Bezpłatnie w Państwa imieniu przekażemy na specjalnie przygotowanym papierze wyrazy współczucia, które Państwo prześlą. Jest to gwarancja tego, że słowa otuchy, kondolencje trafią do najbliższych w oficjalny i formalny sposób.

KALENDARZ NABOŻEŃSTW

W menu "SERWIS" - "KALENDARZ NABOŻEŃSTW" zamieszczamy terminy i miejsca odbywania się mszy świętych za Państwa bliskich. Bez względu na to, czy są to msze zamówione przez Państwa czy sąsiadów, znajomych albo współpracowników - w jednym miejscu można zapoznać się kiedy i gdzie odbędzie się msza za spokój duszy konkretnej osoby

INTUICYJNA I ŁATWA OBSŁUGA

Serwis stworzyliśmy w oparciu o łatwość użytkowania przez każdego, bez względu na to, jak dobrze porusza się w świecie technologii. Bez względu na to, czy jest to osoba starsza, czy nie znająca się dobrze na poruszaniu się w Internecie, jednym kliknięciem zostanie przeniesiona na stronę pamięci, gdzie znajdą się wszystkie potrzebne informacje. Wystarczy tylko jedno: dostęp do Internetu, bez względu na to, czy jest to smartfon, tablet czy komputer, a reszta nie stanowi żadnego problemu w korzystaniu z księgi pamięci. Strona jest w pełni dostosowana do wersji mobilnych i w pełni funkcjonalna na telefonach.