Odejście bliskiej osoby, to jeden z najtrudniejszych momentów, jakie przeżywamy w swoim życiu i ciężko je porównać z czymkolwiek innym, bardziej dotykającym boleśnie nasze uczucia i serca. Dlatego od samego początku proponujemy, aby już na pierwszym etapie, kiedy dowiadują się Państwo o śmierci bliskiej osoby, skontaktować się z naszą firmą, a nasz przedstawiciel razem z Państwem w porozumieniu i ustaleniu szczegółów krok po kroku, dopełni wszelkich formalności, co ułatwi Państwu przejście przez ten jeden z najtrudniejszych momentów.

Gdy śmierć następuje w domu

1. Należy w pierwszej kolejności wezwać telefonicznie lekarza (nr 999 lub 112, ew. numer tel. do lekarza rodzinnego) który przybędzie na miejsce i stwierdzi zgon, wystawiając kartę informacyjną/kartę zgonu.

2. Skontaktuj się z naszą firmą telefonicznie pod całodobowymi numerami 609-479-262 lub 605-581-094, a zajmiemy się niezwłocznym przewiezieniem bliskiej Państwu osoby do chłodni. Na miejscu od razu nasz przedstawiciel ustali z Państwem dalszą część działań, aby w maksymalnym możliwym stopniu odciążyć Państwa z załatwiania formalności pogrzebowych.

Gdy śmierć następuje w szpitalu/hospicjum/DPS/ZOL-u:

1. Jeśli obiekt, w którym odeszła najbliższa Państwu osoba, posiada własną chłodnię (np. Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie), zostanie ona przetransportowana do prosektorium przez obsługę szpitala/hospicjum.

- w przypadku, kiedy obiekt, w którym odeszła najbliższa Państwu osoba, nie posiada chłodni, zostaną Państwo o tym poinformowani przez instytucję, w której osoba ta przebywała. W takim przypadku prosimy o kontakt telefoniczny z naszą firmą pod całodobowymi numerami 609-479-262 lub 605-581-094, a zajmiemy się niezwłocznym przewiezieniem bliskiej Państwu osoby do chłodni w Kościerzynie.

2. Od lekarza prowadzącego (na oddziale) lub w dziale statystyki danego szpitala/hospicjum/DPS/ZOL-u należy odebrać kartę zgonu.

3. W tym momencie mogą Państwo skontaktować się z naszą firmą pod całodobowymi numerami 609-479-262 lub 605-581-094, by ustalić szczegóły dotyczące załatwienia przez nas formalności pogrzebowych oraz organizacji uroczystości pogrzebowych.

- jeśli chcą jednak Państwo we własnym zakresie dopełnić formalności pogrzebowych w Urzędzie Stanu Cywilnego, z kartą zgonu należy udać się do Urzędu Stanu Cywilnego właściwego dla miejsca, w którym nastąpiła śmierć bliskiej Państwu osoby, w celu otrzymania aktu zgonu. Szczegóły dotyczące organizacji uroczystości pogrzebowych ustalamy z Państwem w takim przypadku po otrzymaniu przez Państwa aktu zgonu.

Gdy śmierć następuje w tragicznych okolicznościach (wypadek/przestępstwo)

1. W tym przypadku ciało bliskiej Państwu osoby zostanie przewiezione bezpłatnie do prosektorium, na zlecenie właściwej dla miejsca zdarzenia prokuratury.

2. W każdej chwili mogą Państwo skontaktować się z naszą firmą pod całodobowymi numerami 609-479-262 lub 605-581-094, by ustalić szczegóły dotyczące załatwienia przez nas formalności pogrzebowych w celu uzyskania karty zgonu i aktu zgonu oraz organizacji uroczystości pogrzebowych.

Gdy śmierć następuje za granicą

Przez niespełna 20 lat już wielokrotnie przewoziliśmy bliskie Państwu osoby na terenie całej Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Rosji. W tym wypadku, kiedy dowiedzą się Państwo o śmierci członka rodziny, prosimy o kontakt telefoniczny z naszą firmą, a nasz przedstawiciel razem z Państwem krok po kroku dopełni wszelkich formalności i zorganizujemy przewóz do Polski.

W przypadku, kiedy chcą Państwo, aby bliska osoba została przetransportowana na uroczystości pogrzebowe, odbywające się poza granicami Polski, również prosimy o kontakt telefoniczny, a dopełnimy wszelkich formalności i zorganizujemy eksportę zagraniczną.